fbpx

Prawo jazdy na kategorie am - A1 - A2 - a

kurs podstawowy AM

Całkowita cena za kurs standardowy (10 H):
1500 zł

Kurs przyśpieszony 10 - dniowy:
1900 zł

kurs podstawowy A1

Całkowita cena za kurs standardowy:
2500 zł

Kurs przyśpieszony 15 - dniowy:
3000 zł

kurs podstawowy A2

Całkowita cena za kurs standardowy:
2800 zł

Kurs przyśpieszony 10 - dniowy:
3300 zł

kurs podstawowy A

Całkowita cena za kurs standardowy:
2800 zł

Kurs przyśpieszony 10 - dniowy:
3300 zł

jazdy doszkalające 1H / 2h

150 zł / 280 zł

rozszerzenie kategorii a2/a po a1/a2

1500 zł

podstawienie motocykla na egzamin do word poznań

250 zł

Informacje na temat kursu

  • Szkolenie teoretyczne w formie wykładów lub materiały szkoleniowe do samodzielnej nauki teorii,
  • Szkolenie praktyczne (jazdy motocyklem) w wymiarze 20 godzin, w przypadku kategorii AM  10 godzin.
  • Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w razie uczestnictwa w zdarzeniu drogowym – wypadku,
  • Egzamin wewnętrzny,
  • Odzież przeciwdeszczową – na wypadek opadów atmosferycznych,
  • Grafik ustalany jest indywidualnie według potrzeb osoby szkolonej – kursanta.

Czas trwania kursu podstawowego wynosi średnio około 30 dni*

*Liczone od poniedziałku do soboty z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

W cenie kursu przyśpieszonego otrzymujesz wszystko co zawiera kurs podstawowy + dodatkowo 1 godzinę jazd gratis na placu manewrowym przed egzaminem natomiast same zajęcia praktyczne realizowane są w trybie przyśpieszonym.

Czas trwania kursu przyśpieszonego wynosi: 10 dni!*

*Jazdy odbywają się codziennie przez 8 dni kalendarzowych. 

E-learning – 50 zł 

Dodatkowa godzina jazdy po odbytym kursie – 150  zł  – dwie godziny 280 zł


Kategorie na jakie prowadzimy szkolenia to AM, A1, A2, A.

Kurs nauki jazdy w zakresie szkolenia motocyklowego możemy rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku w zakresie danej kategorii w przypadku kat. AM wynosi on 14 lat, kat. A1 16 lat, kat. A2 18 lat oraz kat. A 24 lata.
Osoba szkolona – kursant ma możliwość uczęszczania na zajęcia teoretyczne- wykłady, może również takie wykłady odbyć w formie niestacjonarnej za pomocą E-wykładów czyli tak zwanego “E-learningu” lub odbyć tak zwany kurs eksternistyczny czyli samodzielnie przystąpić do egzaminu teoretycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego, kursant może rozpocząć szkolenie praktyczne.

Instruktorzy, którzy przeprowadzają szkolenie kładą bardzo duży nacisk na technikę kierowania motocyklem, tak aby w przyszłości poruszać się motocyklem zarówno sprawnie jak i bezpiecznie na drodze. Uważamy, że przygotowanie osoby do egzaminu na prawo jazdy to jedno a poruszanie się motocyklem na codzień w ruchu miejskim oraz poza nim to zupełnie coś innego, dlatego oprócz szkolenia z zadań egzaminacyjnych na placu manewrowym oraz w ruchu miejskim, instruktorzy obowiązkowo wyjeżdżają z kursantami poza obszar zabudowany, na drogi o podwyższonej prędkości tak aby osoba szkolona mogła zobaczyć jak motocykl prowadzi się i zachowuje na drodze przy większej prędkości. Wtedy również mamy możliwość pokazania kursantowi działania tak zwanego “przeciwskrętu” i wytłumaczenia na czym dane zjawisko polega i jak prawidłowo je stosować podczas jazdy motocyklem.
Już w początkowej fazie szkolenia zarówno na placu manewrowym jak i w ruchu drogowym,  instruktor przeprowadza szkolenie praktyczne za pomocą motocykla w formie pokazu oraz omawiania poszczególnych czynności w trakcie jazdy motocyklem, oznacza to, że instruktor jedzie na jednym motocyklu a osoba szkolona czyli kursant na drugim. Takie praktyki są bardzo ważne ponieważ pozwalają dokładnie zobrazować prawidłową pozycję “za kierownicą” czyli jak powinniśmy siedzieć na motocyklu, jak usytuować nasza sylwetkę a w trakcie jazdy jak prawidłowo poruszać się motocyklem i na co zwracać uwagę. W trakcie zajęć osoba szkolona jest w stałym kontakcie z instruktorem za pomocą systemu łączności co pozwala aby na bieżąco korygować wszelkie nieprawidłowości u kursanta oraz przekazywać od samego początku odpowiednie wskazówki, które wyrabiają prawidłowe nawyki podczas jazdy motocyklem.

Używamy interkomów marek: “SENA” oraz “Cardo Scala Rider” są to prestiżowe urządzenia, które zapewniają łączność w “obie strony” czyli zarówno instruktor może wydawać polecenia oraz wskazówki a osoba szkolona- kursant może zadawać pytanie na bieżąco w trakcie jazdy jeżeli coś jest dla niego nie zrozumiałe.

Posiadamy liczną flotę motocykli marki Yamaha, motocykle posiadają odpowiednie zabezpieczenia oraz przystosowanie do zajęć związanych z nauką jazdy, wszystkie motocykle posiadają ubezpieczanie pojazdów do nauki jazdy zarówno w zakresie OC jak i NNW.

Na chwilę obecną dysponujemy następującymi motocyklami: w zakresie szkolenia kat. AM motorower Junak 906, kat. A1 motocykl Yamaha MT – 125, w zakresie nauki jazdy kat. A2 motocykle: Honda CB 500F oraz Yamaha: XJ6N RJ19 ABS, XJ6N RJ22 ABS, MT07 oraz w zakresie nauki jazdy kat. A prawa jazdy motocykle marki Yamaha MT07.

Wszystkie pojazdy spełniają wymogi ustawowe dotyczące przeprowadzania szkolenia w zakresie danej kategorii prawa jazdy.

Wypełnij formularz i zapisz się na kurs już dziś

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko
w przypadku braku numeru PESEL proszę o podanie daty urodzenia.
możesz dosłać go w późniejszym terminie, ale jest on wymagany by rozpocząć szkolenie

Prawo jazdy kat. A – Poznań

Interesuje Cię prawo jazdy na motor? Szkoła nauki jazdy L-EXPRESS pomoże Ci w zdobyciu wymarzonych uprawnień na prawo jazdy kategorii A, A1 lub A2 w Poznaniu. Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami na koncie. Gwarantujemy profesjonalne, indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia. Skutecznie przekazujemy wiedzę, a jednocześnie zapewniamy sympatyczną atmosferę na zajęciach, co pozwala zredukować ewentualny stres wywołany nauką jazdy na motocyklu. Dzięki naszemu kompleksowemu podejściu i fachowości większość kursantów zdaje egzaminy już za pierwszym razem.

Kursy podstawowe i przyspieszone na prawo jazdy kategorii A

Oferujemy kursy podstawowe i przyspieszone na prawo jazdy motor. Kursy podstawowe trwają średnio około 30 dni i obejmują szkolenie teoretyczne w formie wykładów bądź udostępnienia materiałów szkoleniowych do samodzielnej nauki teorii, a także szkolenie praktyczne z jazdy motocyklem w wymiarze 20 godzin. Ponadto w ramach kursu odbywają się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w razie wypadków drogowych, trwające nie mniej niż 4 godziny. Przeprowadzamy również egzamin wewnętrzny, na którym nasi kursanci mogą sprawdzić poziom swej wiedzy i umiejętności przed przystąpieniem do egzaminu właściwego. W trosce o komfort uczestników zajęć zapewniamy odzież przeciwdeszczową w przypadku lekcji praktycznych. Grafik zajęć dostosowujemy indywidualnie do potrzeb kursanta.

Osobom, którym zależy na jak najszybszym przystąpieniu do egzaminu, polecamy kurs przyspieszony na prawo jazdy motocykl. Zawiera on wszystko to, co oferujemy w ramach kursu podstawowego, a dodatkowo zapewniamy jedną godzinę jazdy na placu manewrowym gratis. Przyspieszony kurs na prawo jazdy motor trwa 10 dni, a jazdy odbywają się codziennie przez 8 dni kalendarzowych.

Prawo jazdy motor – dodatkowe godziny doszkalające

Oferujemy również jazdy doszkalające – zarówno pojedyncze godziny, jak i pakiety 10-godzinne. Podczas dodatkowych godzin, które spędzisz za kierownicą motocykla, możesz samodzielnie zadecydować o manewrach, które chcesz trenować oraz trasie, którą chcesz przejechać. Instruktor pokaże Ci, jak unikać podstawowych błędów podczas jazdy. Godziny doszkalające przydają się nie tylko młodym adeptom, którzy chcą zdać egzamin na prawo jazdy kategorii A1, A2 czy A, ale również osobom, które mają je od lat, ale od dawna nie jeździły na motorze. To też polecane rozwiązanie dla kierowców, którzy mają wyrobione złe nawyki i chcą zmienić swój styl jazdy na bezpieczniejszy i prawidłowy.

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kategorii A2, A1 i A?

Egzaminy na prawo jazdy kategorii A, A1 i A2 składają się z części teoretycznej i praktycznej. Osoby posiadające już prawo jazdy kategorii A1 lub A2 są zwolnione z części teoretycznej w przypadku zdawania egzaminu na prawo jazdy kat. A w Poznaniu. Teoretyczna część jest zdawana za pośrednictwem komputera i składa się z 32 pytań: 12 z wiedzy specjalistycznej w zakresie poszczególnych kategorii prawa jazdy oraz 20 z wiedzy podstawowej. Co istotne, kursant musi wskazać właściwą odpowiedź na wyświetlane losowo pytania w czasie rzeczywistym – nie ma bowiem powrotu do pytań, na które nie udzielono odpowiedzi wcześniej. Egzamin w ramach każdej kategorii trwa 25 minut. Uczestnik może otrzymać maksymalnie 74 punkty, przy czym zdanie egzaminu jest równoznaczne ze zdobyciem minimum 68 punktów.

Po pozytywnym zaliczeniu teorii uczestnik może przystąpić do części praktycznej egzaminu na prawo jazdy kategorii A, A1 bądź A2 na placu manewrowym. W jej ramach musi sprawdzić stan techniczny pojazdu i przemieścić motocykl z punktu A do B z wyłączonym silnikiem, ustawić pojazd na podpórce i przygotować się do jazdy. Wszystko musi zostać wykonane w czasie 5 minut. Kolejny etap to jazda po placu manewrowym, obejmująca m.in. 5-krotny przejazd po łukach, slalom wolny, szybki slalom i 2-krotny przejazd pasem ruchu z przeszkodą. Po pozytywnym zdaniu części na placu uczestnik przystępuje do jazdy w ruchu drogowym, której zaliczenie równa się zdaniu całości egzaminu i uzyskaniu prawa jazdy danej kategorii.