fbpx

Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
- Poznań

Pierwsza pomoc przedmedyczna – wszystkiego Cię nauczymy!

Uciski klatki piersiowej, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – teoretycznie wszyscy to znamy. Praktyka pokazuje jednak, że prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nasza szkoła oferując szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej wychodzi tym wątpliwościom naprzeciw.

Czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna?

Mówiąc najogólniej, jest to cykl czynności jakie powinniśmy wykonać przy poszkodowanym przed przyjazdem karetki. Polega na podtrzymywaniu funkcji życiowych aż do chwili pojawienia się wykwalifikowanych ratowników. Pamiętajmy, że według polskiego prawa każdy kto jest świadkiem zagrażającego życiu zdarzenia ma obowiązek podjęcia czynności ratunkowych. Uchylenie się od tego obowiązku wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Wyjątkami są tylko przypadki, w których udzielanie pomocy wiązałoby się ze stworzeniem jeszcze większego zagrożenia.

Dlaczego to takie ważne?

Ambulans zawsze potrzebuje czasu na dojazd do poszkodowanych. Nawet jeśli zajmie to tylko kilka minut, niewykluczone, że właśnie ten krótki czas przesądzi o dalszym losie poszkodowanych. Wszystko jedno czy chodzi tu o ofiary wypadku, udaru czy zawału. Może okazać się, że udzielając pomocy daliśmy bliźnim jakiekolwiek szanse na przeżycie. Aby nasza akcja ratunkowa mogła zostać odpowiednio przeprowadzona, dobrze wcześniej posiąść wiedzę przekazaną przez specjalistów. Współpracujący z naszym ośrodkiem fachowcy chętnie udzielą wszelkich niezbędnych wskazówek i zaznajomią z zasadami dobrze wykonanej resuscytacji. Nie czekaj na niebezpieczną sytuację, zasad ratowania życia naucz się już teraz. Pierwsza pomoc przedmedyczna nie jest trudna, ale jeśli ma być skuteczna, musi zostać przeprowadzona według pewnych prawideł. Zajęcia w naszej szkole odbywają się w co drugi wtorek o o 19:30. Każdy kierowca powinien mieć świadomość jak ma przebiec pierwsza pomoc przedmedyczna; Poznań to duże miasto, w którym dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Nie bądź bezradny, gdy staniesz się ich świadkiem.

Wypełnij formularz i zapisz się na kurs już dziś

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko
proszę o podanie adresu z poczty GMAIL, szkolenie odbywa się online