Kurs nauki jazdy kategorii A1, A2, A

kurs podstawowy A1

Płatność jednorazowa:
1699 zł

Płatność ratalna:
1799 zł

kurs podstawowy A2

Płatność jednorazowa:
1899 zł

Płatność ratalna:
1999 zł

kurs podstawowy A

Płatność jednorazowa:
1899 zł

Płatność ratalna:
1999 zł

kurs przyspieszony A1

1999 zł

kurs przyspieszony A2

2199 zł

kurs przyspieszony A

2199 zł

Informacje na temat kursu

  • Szkolenie teoretyczne w formie wykładów lub materiały szkoleniowe do samodzielnej nauki teorii,
  • Szkolenie praktyczne (jazdy motocyklem) w wymiarze 20 godzin,
  • Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w razie uczestnictwa w zdarzeniu drogowym- wypadku,
  • Kominiarkę ochronną pod kask motocyklowy,
  • Kask motocyklowy z blendą przeciwsłoneczną na czas prowadzonych zajęć praktycznych,
  • Ochraniacze motocyklowe na czas prowadzonych zajęć praktycznych,
  • Odzież przeciwdeszczową- na wypadek opadów atmosferycznych,
  • Egzamin wewnętrzny, Grafik ustalany indywidualnie według potrzeb osoby szkolonej- kursanta.

Czas trwania kursu podstawowego wynosi średnio około 22 dni*

*Liczone od poniedziałku do soboty z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

W cenie kursu przyśpieszonego otrzymujesz wszystko co zawiera kurs podstawowy + dodatkowo 1 godzinę jazd gratis na placu manewrowym przed egzaminem natomiast same zajęcia praktyczne realizowane są w trybie przyśpieszonym.

Czas trwania kursu przyśpieszonego wynosi: 10 dni!*

*Jazdy odbywają się codziennie przez 8 dni kalendarzowych. 

E-learning – 50 zł Dodatkowa godzina jazdy po odbytym kursie: kat A1- 70 zł, kat. A2/A- 90 zł 
Pakiet 10 godzin jazd doszkalających: kat. A1- 650 zł, kat. A2/A- 850 zł

Kategorie na jakie prowadzimy szkolenia to A1, A2, A.

Kurs nauki jazdy w zakresie szkolenia motocyklowego możemy rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku w zakresie danej kategorii w przypadku kat. A1 wynosi on 16 lat, kat. A2 18 lat oraz kat. A 24 lata.
Osoba szkolona – kursant ma możliwość uczęszczania na zajęcia teoretyczne- wykłady, może również takie wykłady odbyć w formie niestacjonarnej za pomocą E-wykładów czyli tak zwanego “E-learningu” lub odbyć tak zwany kurs eksternistyczny czyli samodzielnie przystąpić do egzaminu teoretycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego, kursant może rozpocząć szkolenie praktyczne.

Instruktorzy, którzy przeprowadzają szkolenie kładą bardzo duży nacisk na technikę kierowania motocyklem, tak aby w przyszłości poruszać się motocyklem zarówno sprawnie jak i bezpiecznie na drodze. Uważamy, że przygotowanie osoby do egzaminu na prawo jazdy to jedno a poruszanie się motocyklem na codzień w ruchu miejskim oraz poza nim to zupełnie coś innego, dlatego oprócz szkolenia z zadań egzaminacyjnych na placu manewrowym oraz w ruchu miejskim, instruktorzy obowiązkowo wyjeżdżają z kursantami poza obszar zabudowany, na drogi o podwyższonej prędkości tak aby osoba szkolona mogła zobaczyć jak motocykl prowadzi się i zachowuje na drodze przy większej prędkości. Wtedy również mamy możliwość pokazania kursantowi działania tak zwanego “przeciwskrętu” i wytłumaczenia na czym dane zjawisko polega i jak prawidłowo je stosować podczas jazdy motocyklem.
Już w początkowej fazie szkolenia zarówno na placu manewrowym jak i w ruchu drogowym,  instruktor przeprowadza szkolenie praktyczne za pomocą motocykla w formie pokazu oraz omawiania poszczególnych czynności w trakcie jazdy motocyklem, oznacza to, że instruktor jedzie na jednym motocyklu a osoba szkolona czyli kursant na drugim. Takie praktyki są bardzo ważne ponieważ pozwalają dokładnie zobrazować prawidłową pozycję “za kierownicą” czyli jak powinniśmy siedzieć na motocyklu, jak usytuować nasza sylwetkę a w trakcie jazdy jak prawidłowo poruszać się motocyklem i na co zwracać uwagę. W trakcie zajęć osoba szkolona jest w stałym kontakcie z instruktorem za pomocą systemu łączności co pozwala aby na bieżąco korygować wszelkie nieprawidłowości u kursanta oraz przekazywać od samego początku odpowiednie wskazówki, które wyrabiają prawidłowe nawyki podczas jazdy motocyklem.

Używamy interkomów marek: “SENA” oraz “Cardo Scala Rider” są to prestiżowe urządzenia, które zapewniają łączność w “obie strony” czyli zarówno instruktor może wydawać polecenia oraz wskazówki a osoba szkolona- kursant może zadawać pytanie na bieżąco w trakcie jazdy jeżeli coś jest dla niego nie zrozumiałe.

Posiadamy liczną flotę motocykli marki Yamaha, motocykle posiadają odpowiednie zabezpieczenia oraz przystosowanie do zajęć związanych z nauką jazdy, wszystkie motocykle posiadają ubezpieczanie pojazdów do nauki jazdy zarówno w zakresie OC jak i NNW.

Na chwilę obecną dysponujemy następującymi motocyklami: w zakresie szkolenia kat. A1 motocykl Yamaha YBR 125, w zakresie nauki jazdy kat. A2 motocykle Yamaha: XJ6N RJ19 ABS, XJ6N RJ22 ABS, MT03, MT07 oraz w zakresie nauki jazdy kat. A prawa jazdy motocykle marki Yamaha: XJ6N RJ22 ABS, FZ6N oraz MT07.

Wszystkie pojazdy spełniają wymogi ustawowe dotyczące przeprowadzania szkolenia w zakresie danej kategorii prawa jazdy.

Wypełnij formularz i zapisz się na kurs już dziś

Niewymagany przy zgłoszeniu na kurs, jednak do czasu rozpoczęcia kursu musisz go posiadać. Jak go uzyskać? 1. Wykonać badania lekarskie u lekarza medycyny pracy (na prośbę udostępniamy dane do lekarzy po wykonaniu zapisu online) 2. Posiadać aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5x4,5 cm. 3. Wypełnić i złożyć wniosek wraz z powyższymi załącznikami w Starostwie Powiatowym bądź w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania. Osoby niepełnoletnie muszą dołączyć zgodę rodzica.
Jakie masz możliwości? 1. Przygotować się we własnym zakresie do egzaminu teoretycznego i zdać go przed rozpoczęciem szkolenia w OSK (możliwość udostępnienia materiałów szkoleniowych). 2. Odbycie klasycznego szkolenia w formie wykładów. 3. Odbycie szkolenia za pomocą e-learningu.