fbpx

Jak wybrać szkołę nauki jazdy? Który OSK będzie odpowiedni?

Kurs nauki jazdy to jeden z bardziej stresujących egzaminów w życiu, często porównywany do matury. Jednak o ile do matury przygotowujemy się w dość długim okresie czasu, o tyle wydłużanie czasu trwania kursu nie zawsze idzie w parze z odpowiednim przyswajaniem nowej wiedzy i nowych umiejętności.

Często pytam kursantów w jaki sposób wybierają ośrodek szkolenia kierowców.  Dużą rolę odgrywa w tym wyborze internet. Portale internetowe często w formie odpłatnej reklamy wyświetlają w rankingach listę szkół nauki jazdy i według odpowiednich kryteriów -pozycjonują ich w rankingu. Jednym z nich jest strona SuperPrawoJazdy.pl a drugim Prawo-jazdy-360.pl. Potencjalny klient często nie zastanawia się nad tym dlaczego ten OSK jest jako pierwszy, ale skoro jest najwyżej to pewnie jest najlepszy.  Według mnie zawsze trzeba bazować na kilku źródłach a jednym z najbardziej miarodajnych jest zestawienie zdawalności OSK publikowany przez starostwo powiatowe, lub miejski wydział komunikacji (dane z WK Poznań za rok 2018). Zawsze dobrze sprawdź czy ośrodki z pierwszych miejsc rankingu znalazły się na właściwym miejscu.

Odnośnie komentarzy w internecie, to najbardziej wiarygodne są te na Facebooku i forach internetowych.

Kolejnym aspektem, który decyduje o wyborze OSK jest cena. Cena wysoka nie zawsze gwarantuje sukces, ale jak w przypadku wielu rzeczy niesie za sobą wiele dodatkowych korzyści np. dobrze wyposażona sala wykładowa, sprawne pojazdy itp. Oczywiście nie musi. Cena niska też powinna dać Wam do myślenia, ponieważ najczęściej niska cena kursu świadczy o tym, że do danej szkoły nie ma wielu chętnych i to cena ma być tym co przyciągnie klienta.

Wielu z Was wybiera także ośrodek pod kątem lokalizacji. Pamiętajcie, że to gdzie OSK ma swoje biuro nie zawsze będzie się łączyło z miejscem rozpoczynania zajęć, z lokalizacją placu manewrowego, a czasami także z miejscem prowadzenia wykładów. I czy lokalizacja powinna być głównym czynnikiem decydującym? Raczej nie, jeżeli chcemy iść do lekarza specjalisty, to nie będzie to najbliższy lekarz. Kurs robi się raz w życiu, o ile wybierze się dobrze 🙂

Najważniejszym ogniwem w funkcjonowaniu OSK jest kursant. Ma on także duży wpływ  w pozyskiwaniu nowych kursantów dzięki poleceniu. Warto zanim wybierzecie daną szkołę jazdy popytać znajomych czy to w szkole, pracy czy na FB. jakie mają zdanie o danym OSK. Oni byli, widzieli, przeżyli i są najbardziej wiarygodnym informatorem 🙂

Życzę trafnych decyzji:)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post